توانمندی هاشركت مهندسي و ساخت طُرقه انرژی با بهره مندی از چندین سال تجربه، قادر به طراحی، خريد، ساخت و نصب پروژه‌های صنعتی می‌باشد یکی از مهمترین زمینه‌های کاری شرکت اجرای پروژه‌های نفتی ساحلی و فراساحلی بوده و در این راستا گروهی از بهترين متخصصان اين صنعت را در اختيار دارد و توانسته پروژه‌های متعددی را با موفقیت به انجام رساند.

مهندسی
شركت مهندسي و ساخت طُرقه انرژی انواع خدمات مهندسي در حوزه ­های مهندسی پایه، تفصیلی، خرید، نصب و راه ­اندازی و مهندسی کارگاهی را ارائه می‌نمايد. واحد مهندسی این شرکت با بهره گيری از متخصصان توانمند در رشته ­های مختلف و استفاده از آخرين مهارت‌های فني و نرم‌افزارهای رايانه‌ای، پروژه­ های مختلفی را به انجام رسانیده است. واحد مهندسی این شرکت با استقرار در محل انجام پروژه کلیه فعالیت ­های مربوط به مهندسی کارگاهی را از شروع پروژه تا زمان تحویل قطعی زیر نظر گرفته و با تهیه رویه­ های اجرایی، دستورالعمل­ های نحوه ساخت، جابجایی و نصب تجهیزات، کنترل و ویرایش نقشه ­های مهندسی و کارگاهی، تهیه دستورالعمل­ های اصلاحات، تعمیرات و رفع اشکالات در حین کار، تهیه متریال بالانس، تهیه مدارک تست پکیج، تهیه نقشه ­های مطابق ساخت و تولید مدارک نهائی، به بهترین نحو ممکن خدمات خود را به پروژه ارائه می­ نماید، همچنین واحد مهندسی این شرکت تعامل و همکاری نزدیکی با واحد مهندسی کارفرما در حین اجرای پروژه دارد.

ساخت و نصب
عملیات پیش ساخت، جابجائی، لیفت و نصب در کارگاه ­های شرکت طُرقه انرژی انجام می­ گیرد. این کارگاه ­ها مجهز به زیر ساخت­ های اساسی از جمله شبکه اطلاعات و ارتباطات، نرم افزار مدیریت یکپارچه اطلاعات، شاپ کالیبراسیون، مرکز ایمنی و کمک­ های اولیه، دفاتر نمایندگان کارفرما و بازرس شخص ثالث، دفاتر سرپرستی، فنی، اداری و حراست، کارگاه رنگ و سندبلاست، ماشین آلات سبک و سنگین، تجهیزات، دستگاه ­ها و ابزارآلات گوناگون، انبارها با فضای مناسب و مجهز به سیستم­ انبارداری جهت نگهداری متریال پروژه و مواد مصرفی در شرایط مناسب و استاندارد می­ باشد که این امکانات به همراه تعداد زیادی نیروهای متخصص و با تجربه، این شرکت را قادر ساخته هرگونه مسئولیت محوله در جهت انجام عملیات لوله­ کشی، نصب تجهیزات، برق و ابزاردقیق و ساخت و نصب سازه ­ها به نحو احسن به انجام رساند.

خرید
واحد بازرگانی شرکت مهندسی و ساخت طُرقه انرژی جهت تأمین، توزیع و انجام فعالیت ­های بازرگانی به منظور پشتیبانی و پاسخگویی به کلیه نیازهای مشتریان در کشور فعالیت می­ نماید و می­ کوشد با بهره ­گیری از دانش، فن آوری نوین و کارا، کلیه سفارشات را با بهترین کیفیت و در زمان مناسب تأمین نماید. این واحد با تکیه به کارشناسان با تجربه، با انگیزه و نو آور در جهت کسب حداکثری سهم خود از بازار و تأمین خواسته­ های مشتریان خود می ­باشد. تهیه و تأمین تجهیزات و کالاهای مورد نیاز صنعت نفت و گاز بخصوص در بخش فراساحل از برندها و شرکت­ های معتبر داخلی و خارجی از دیگر توانمندی­ های این واحد می­ باشد.

پیش راه ­اندازی و راه ­اندازی
با توجه به اینکه عملیات پیش راه ­اندازی و راه ­اندازی در صنایع نفت و گاز کشور حاصل همه تلاش­ ها و زحمات مراحل طراحی، خرید و ساخت بوده و طبیعتاً در محدوده زمانی خاص و با افزایش حساسیت و نظارت و ممیزی بیشتری از سوی مدیران ارشد کارفرما مواجه می­ باشد، انجام موفق این بخش تضمین کننده سلامت تجهیزات و تأسیسات نصب شده و مایه حصول اطمینان کارفرما از حسن عملکرد پروژه می­ باشد. لذا این شرکت با بهره ­مندی از متخصصین کاملاً با تجربه که سوابق پیش­ راه­ اندازی و راه­ اندازی چندین پروژه بخصوص در بخش فراساحل را دارا می­ باشند کوشیده است که به عنوان شرکت پیشتاز در این زمینه خود را به فعالان و علاقه­ مندان معرفی نماید، علاوه بر این شرکت توانائی بهره­ برداری و نگهداری واحدهای فرآیندی مختلف پس از راه ­اندازی در بازه ­های زمانی مدنظر کارفرما را دارا می­ باشد.

مدیریت پروژه مهندسی و ساخت
مدیران شرکت طُرقه انرژی ضمن آنکه مراحل تکاملی خود را به لحاظ تجربی در کوران اجرای پروژه ­های مختلف طی کرده و تجارب ارزشمندی را فرا گرفته­ اند همچنین با گذراندن دوره­ های تخصصی مدیریت پروژه با ساختار و فرآیند مدیریت پروژه بصورت آکادمیک نیز آشنا شده ­اند. لذا با تلفیقی از تجربه و دانش فنی با روش ­ها و مبانی مدیریت پروژه از جمله برنامه­ ریزی، زمانبندی، کنترل و اجرای پروژه آشنایی کامل دارند و در طی اجرای پروژه با مدیریت ریسک و هزینه حداکثر مساعی خود را در افزایش کارآیی و بهره­ برداری نیروی انسانی وارتقاء مستمر کیفیت انجام کار بکار می ­گیرند.